Toreiz un tagad. Kāpēc sievietes pēc 30 gadu vecuma izskatās jaunākas?
Ikviens ir pētījis vecas fotogrāfijas un salīdzinājis tagadni ar pagātni. Kāpēc mūsdienās sievietes 30-gadnieces izskatās labāk, nekā viņu vienaudzes pirms vairākām desmitgadēm? Kāpēc kasieris veikalā joprojām nopēta ID karti vai mazpazīstami sarunu biedri ir pārsteigti par tavu dzīvesgudro stāstījumu? Atbilde neslēpjas tikai veiksmīgā Instagram filtrā vai Photoshop noslēpumu apguvē. Mūsu ārējo izskatu ietekmē gan veselības stāvoklis, gan fiziskie un psiholoģiskie faktori. Liela nozīme ir tam, kā mēs sevi redzam paši, ar ko samierināmies un ko steidzam mainīt un novērst.
Citādāka vecuma uztvere – ja agrāk valdīja priekšstats, ka sievietes skaistums un vitalitāte, sasniedzot 30 gadu vecumu, neizbēgami sāk bālēt, mūsdienu sievieti šis skaitlis neuztrauc un netiek uztverts kā pievilcības beigu sākums.
Atbildība pret pašas veselību – cilvēki arvien apzinīgāk attiecas pret savu veselību un laicīgu vēršas pēc palīdzības pie nozares profesionāļiem. Turklāt, līdz ar privātās medicīnas nozares un medicīnas tūrisma attīstību, iespējas parūpēties par savu veselību ātrāk un kvalitatīvāk ir krietni pieaugušas.
Anti-Aging koncepts – sabiedrības doma mainās no veselības atgūšanas uz veselības nezaudēšanu. Sievietes veselības un pašsajūtas jautājumu risināšanai pievēršas savlaicīgāk un, pārkāpjot 30 gadu slieksni, ir gatavas strādāt ar Anti-aging medicīnas speciālistiem, lai novecošanās process būtu pēc iespējas lēnāks, veselīgāks un harmoniskāks.
Pilnvērtīga estētiskās medicīnas iespēju izmantošana – zinātnes un konkurences attīstība ir padarījusi pieejamus ne tikai dekoratīvās kosmētikas līdzekļus, bet arī medicīniskās procedūras, kuras novērš un attālina novecošanās pazīmes.
Finansiālā stabilitāte – sievietēm ir plašākas iespējas sevi nodrošināt finansiāli un noteikt savu tēriņu mērķus – daļa ienākumu tiek atvēlēti skaistuma un veselības uzturēšanai (kosmētika, sporta klubu apmeklēšana, zināšanu pilnveide, relaksācijas un skaistumkopšanas procedūras).
Personīgā un profesionālā pašpārliecinātība – līdz ar darba tirgus un izglītības iespēju paplašināšanos, kā arī mājsaimniecības procesu automatizāciju (sadzīves tehnika, e-pakalpojumi) mūsdienu sievietes spēj pilnvērtīgi apvienot karjeru, ģimeni un personīgo izaugsmi. Pašpietiekamības izjūta atspoguļojas arī rūpēs par veselību un ārieni.
Kosmētika un kopjošie līdzekļi kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa - agrāk dekoratīvā kosmētika tika izmantota vienīgi īpašiem gadījumiem, savukārt kopjošās kosmētikas klāsts bija ierobežots un ne visiem pieejams. Šobrīd, pateicoties produktu un to lietošanas padomu pārbagātībai, sieviete arī ikdienā mājas apstākļos spēj radīt pievilcīgu tēlu un kopt savu ārieni.
Garderobes un stila izvēles brīvība – 30 gadi vairs nav iemesls, lai izvairītos no košām krāsām, neparastiem modeļiem vai alternatīva stila. Mūsdienās pieejama neierobežota un necenzēta informācija par sava stila izveidi un apģērbu piedāvājumu. Dzīvespriecīgi toņi un daudzveidība rada jauneklīgu priekšstatu.