Anti-Aging un preventīvā medicīna - jauna pieeja veselības un jaunības meklējumos
Cilvēka novecošanās process ir fizioloģisks un neizbēgams, bet tas, kā norisinās šis process un kāda būs Jūsu turpmākās dzīves kvalitāte, ir Jūsu rokās. Preventīvās medicīnas koncepts sniedz iespēju nodrošināt veselīgu, skaistu un pilnvērtīgu dzīvi. Tieši preventīvā medicīna ļauj maksimāli samazināt hronisku slimību attīstības risku, kā arī saglabāt labu imūnās sistēmas darbību, atmiņu, seksuālo dzīvi un estētisko pievilcību.
Viens no fokusa punktiem preventīvajā medicīnā ir padziļināta diagnostika, ''ielūkojoties'' cilvēka DNS, nosakot dažādu saslimšanu un veselības stāvokļu ģenētisko predispozīciju un definējot iespējamos ''vājos'' punktus cilvēka organismā.
VESELĪBAS ATSLĒGA MŪSOS UN AP MUMS
Ģenētiskie testi un to paneļi, kā arī plašs filigrānu analīžu spektrs, piemēram, oksidatīvā stresa rādītāji, taukskābju saturs eritrocītos, neiromediatoru analīze, ļauj detalizēti izvērtēt pacienta esošo veselības stāvokli un noteikt riskus, kas laika gaitā nelabvēlīgi ietekmēs cilvēka veselību, ja stāvoklis netiks laicīgi koriģēts. Ar ģenētiskā testa palīdzību iespējams ļoti vienkārši un precīzi identificēt hronisku slimību attīstības risku, piemēram, aterosklerozes un sirds un asinsvadu sistēmas slimības risku, par kuru zināt mūsdienās ir svarīgi ikvienam. Savlaicīgi īstenojot profilaktiskos pasākumus un, ja nepieciešams, koriģējot stāvokli vai nu medikamentozi, vai ar mikroelementu palīdzību, vai nutriģenētiski (mainot ēdienkarti), iespējams maksimāli novērst saslimšanas risku.
Veselību un dzīves kvalitati ilgtermiņā ietekmē arī nianses, kurām ikdienā nepievēršam pienācīgu uzmanību. Kā piemēru var minēt miega trūkumu un miega kvalitātes samazināšanos. Būtiskākie atjaunošanās mehānismi un detoksifikācija notiek tieši miegā. Šie aspekti būtiski iespaido ģenētisko saslimšanu attīstības risku un ne tikai. Preventīvās medicīnas speciālists šādā situācijā palīdzēs, pirmkārt, normalizēt miegu, otrkārt, atjaunot tā kvalitāti.
Veselības stāvoklis ir atkarīgs ne tikai no ārējiem un ģenētiskajiem faktoriem. To ietekmē arī dabīgas organisma izmaiņas konkrētos dzīves posmos. Piemēram, gan sieviešu, gan vīriešu organisms būtiski mainās, iestājoties menopauzei un adropauzei. Šajā periodā ir vērtīgi laicīgi koriģēt hormonālās izmaiņas un preventīvi mazināt hormonu deficīta radīto risku - osteoporozes risks, sirds un asinsvadu sistēmas slimību risks un onkologijas attīstība.
INDIVIDUĀLA PIEEJA UN RISINĀJUMS
Agrīnas diagnostikas nozīme mūsdienās tikai pieaug. Pilnvērtīgs diagnostikas process ietver ne tikai analīzes un izmeklējumus, bet arī katra cilvēka individuālo faktoru - dzīves ritma, dzīvesveida, iepriekšējo slimību noteikšanu un izvērtēšanu. Svarīgi atzīmēt, ka ''Veselības centrs 4'' filiāle ''Anti-Aging Institute'' ir multidisciplināra pieeja - klienta stāvokļa izvērtēšanā tiek iesaistīti vairāki speciālisti, sākot ar preventīvās medicīnas speciālistu, gastroenterologu, endokrinologu, uztura speciālistu, līdz pat geriatram, kurš strādā ar vecāka gadagājuma cilvēkiem. ''Anti-Aging Institute'' ir iespējams veikt visu veidu diagnostiskos izmeklējumus, kā arī pieejams unikāls padziļinātas diagnostikas iekārtu un metožu klāsts - retums Baltijas mērogā: vielmaiņas diagnostika (Cosmed), sejas ādas diagnostika (VISIA), Lacto-tests (laktozes intolerances testi) un ļoti plašs ģenētisko testu profils.
Visu rakstu lasiet žurnāla ''Lilit'' 2020. gada februāra izdevumā. Konsultē ''Anti-Aging Institute'' preventīvās medicīnas speciāliste, dermatoloģe Jana Janovska.