Biznesa lēdija ar mediķa diplomu: saruna ar "Anti-Aging Institute" vadītāju Zani Rēvaldi

Zane Rēvalde


Diezgan loģiski, ka man pamatā ir medicīniskā, bet tālāk arī biznesa un administratīvā izglītība.

 

"Būtībā, kopš sāku staigāt, esmu uzaugusi ar medicīnu saistītā vidē. Sākumā es visiem kritu uz nerviem Zaubes ambulancē, kur tētis savulaik strādāja. Kad man palika septiņi gadi, mēs pārcēlāmies dzīvot uz Rīgu, sāku apmeklēt 3. ģimnāziju, kas tolaik vēl bija vidusskolas statusā. Kopš pirmās klases es pēc mācībām skolā regulāri braucu uz 4. poliklīniku, kas vēlāk pārtapa par «Veselības centru 4». Sēdēju tēta kabinetā un tēloju sekretāri. Tajā pašā stāvā gāju uz vingrošanu pie Vairas Kazinieces «Kluba 4» zālē. Bet no sešpadsmit gadu vecuma oficiāli arī strādāju «Veselības centrā 4».

Jau pirmajā skolas dienā, kad man jautāja, kas es gribu būt, kad izaugšu liela, es teicu, ka būšu ārste. Tas arī ir piepildījies. Tomēr, pabeidzot Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāti, es neaizgāju studēt tālāk rezidentūrā, bet gan veselības aprūpes vadību. Tā bija pilnīgi jauna programma, kas tika atvērta tieši tad, kad es pabeidzu augstskolu. Viss sakrita pareizā, foršā laika līnijā. Esmu ieguvusi ārsta grādu, un vienmēr zināju, ka man tāds būs.

Sākumā es gribēju kļūt par stomatologi, jo mana krustmāte ir zobārste un viņas darbs man vienmēr ir paticis. Pēcāk manas vēlmes mainījās -nākamā prioritāte bija dermatologs, bet vēlāk gribēju kļūt par ķirurgi, kā mana vecmāmiņa. Kādu laiku domāju arī par radioloģiju, bet sanāca tā, ka pierunāju savu draudzeni -kursa biedreni - mācīties par radiologu, un viņa patlaban ir brīnišķīga speciāliste šajā profesijā. Tā es izgāju visu meklējumu spirāli, un sanācis tā, ka tagad pārraugu klīnikas, kurās ir gan ķirurģija, gan dermatoloģija, kas man patīk joprojām. Šīs lietas tomēr ir palikušas man tiešā tuvumā. Tā kā es iesaistījos arī administratīvajos darbos un ļoti agri sāku vadīt dažādas nodaļas un klīnikas, acīmredzot diezgan loģiski, ka man pamatā ir medicīniskā, bet tālāk arī biznesa un administratīvā izglītība." 


Tā intervijā stāsta Zane Rēvalde.

Visu sarunu lasiet laikraksta "Rīgas Apriņķa Avīze" 2024. gada 28. maija numurā un www.aprinkis.lv >>