Kāpēc pazode un kakls zaudē skaistumu?
Ir vairāki iemesli, kāpēc pazode un kakls zaudē skaistumu. Bet ir vēl vairāk iespēju, kā ar to cīnīties - gan profilaktiski, lai maksimāli ilgi neļautu šajā zonā notikt izmaiņām, gan izmantojot dažādas terapijas metodes brīdī, kad problēma jau radusies. Skaidro ''Anti- Aging Institute'' kosmētiķe Madara Čipāne
3 iemesli, kāpēc mainās pazode
- Novecošanas process. Āda un mīkstie audi zaudē elastību, gravitācija tauku slāni velk uz leju, kakla muskulis izstiepjas. Lielākoties sievietēm problēmas sākas pēc 51 gada vecuma, kas ir cieši saistīts ar menopauzi, kad notiek būtiskas hormonālas izmaiņas organismā, kas ietekmē arī novecošanos.
- Ģenētika. Ja iedzimtība „nespēlē" par labu izskatam, problēmas var sākties krietni ātrāk, pat 25 gadu vecumā. Agrā jaunībā ģenētikas ietekmi parasti nevar redzēt, bet atliek paskatīties uz vecākiem, lai saprastu, kas varētu gaidīt arī tevi. Ja kādam no vecākiem vai pat abiem ir dubultzods vai tauku spilventiņš zem zoda, visticamāk, tas gaida arī tevi. Turklāt, ja tev patīk sauļoties, ja tu smēķē vai bieži atrodies smēķētāju tuvumā un tev ģenētiski ir noteikts dubultzods, tas veidosies daudz ātrāk un uz kakla parādīsies dzijas horizontālas rievas.
- Liekais svars. Arī tas būtiski izmaina pazodi, padarot to vizuāli pilnāku, un dubultzods var veidoties jau agrā vecumā, pat bērnībā. Pie dubultzoda likvidēšanas ir jēga ķerties tikai brīdī, kad zaudēts liekais svars. Turklāt vēlams svaru zaudēt pakāpeniski, jo āda nespēj tik ātri piemēroties svara svārstībām. Ja svaru zaudē strauji, jārēķinās, ka, visticamāk, būs nepieciešama plastiskā operācija, lai ādu savilktu. Pēc dubultzoda likvidēšanas ļoti svarīgi saglabāt normālu ķermeņa svaru, lai problēma neatjaunotos, turklāt svara svārstības var būtiski pasliktināt ādas kvalitāti.
Lai dubultzods neveidotos
- Sejas un kakla masāža. Nav obligāti jāiet pie kosmetologa, cilvēks pats katru dienu var izmasēt seju. Ideālā gadījumā dari to divdesmit minūtes, apvienojot ar krēma uzklāšanu (krēmu uzklāj no matu saknēm līdz krūšu galiņiem, tā nodrošināsi, lai arī kakla un dekoltē āda tik ātri nenovecotu), bet arī piecu līdz desmit minūšu gara pašmasāža būs vērtīgs ieguldījums.
Labus rezultātus var sasniegt, veicot sejas masāžu ar ledus gabaliņiem, ideālā gadījumā izmantojot sasaldētu kumelīšu tēju. Aukstums sašaurina asinsvadus, tāpēc sejas āda liksies svaigāka un veselīgāka.
- Kopjošā kosmētika. Izvēloties krēmus un serumus, atslēgas vārds ir liftings. Meklē produktos šādas sastāvdaļas: DMAE jeb dimetilaminoetanolu, kas sniedz liftinga efektu;
С vitamīnu, kas uztur sejas ādas tonusu, stiprina asinsvadus, aktivizē mikrocirkulāciju, līdz ar to neveidojas tūska; hialuronskābi, kas ir lielisks mitrinātājs un sniedz piepildošu efektu; peptīdus, kas palielina ādas tvirtumu un elastību.
- Kosmetologa apmeklējums. Ja vari atļauties, ieteicams regulāri apmeklēt kosmetologu. Ideālā gadījumā dari to katru mēnesi, tomēr svarīgāks ir cikliskums, tāpēc tas var būt arī reizi divos vai trijos mēnešos. Tas dos iespēju regulāri risināt problēmu, kas tevi uztrauc, kā arī konkrētajā dienā, kad ieradīsies pie speciālista, novērtēt ādas stāvokli, sniedzot ādai to, kas tai nepieciešams tieši todien.
- Limfodrenāža. Šī procedūra ir īpaši noderīgiem tiem, kam ir tūskaina seja. Vislabāk zināmā ir manuālā masāža, ko veic kosmetologs procedūras laikā. Bet limfodrenāžu var veikt arī visam ķermenim - ja tiek drenēts viss ķermenis vai tikai kājas, tad tiek izdrenēta arī seja. Gravitācijas ietekmē limfa pamatā uzkrājas kājās, un, kad tiek iekustināta limfātiskā sistēma, tiek izdrenēts viss ķermenis.
Novērs nelielu problēmu
- Radiofrekvence ir zelta standarts kosmetoloģijā, ko pielieto pie sejas ovāla noslīdējuma un dubultzoda veidošanās. Procedūras laikā tiek uzkarsēti audi, veicinot to savilkšanos un stimulējot kolagēna un elastīna veidošanos, kas gādā par ādas tvirtumu. Radiofrekvences signāls nav agresīvs, tāpēc netiek novājinātas ādas spējas atjaunoties, bet tieši pretēji - tās tiek stimulētas. Šogad parādījusies jauna iekārta „Exilis Elite", kas apvieno radiofrekvenci un ultraskaņu, sniedzot vēl labāku efektu - ne tikai ādu savelk un tonizē, bet arī nedaudz samazina zemādas taukaudu nogulsnes, kas ir pazodē. Radiofrekvences procedūra nav sāpīga, pēc tās īsu brīdi var būt apsārtums, kas izzūd stundas laikā.
Iesaka veikt procedūru kursu: četras procedūras ar 7-10 dienu intervālu.
- Mezoporācija. Artās palīdzību ādā var ievadīt aktīvās vielas - DMAE, peptīdus, retinolu, С vitamīnu, hialuronskābi. Novērtējot to, kas notiek pazodē, kosmetologs izveido konkrētajam cilvēkam domātu aktīvo vielu kokteili. Ja novēro tūsku, var ievadīt arī drenējošas vielas. Mezoporācija ar elektrisko impulsu ādā rada kanāliņus, pa kuriem aktīvās vielas iekļūst dziļi ādā, nevis tikai mitrina ādas virsējo slāni. Šis dziļums tiek pielīdzināts injekcijām.
Kurss: 6-10 procedūras, kuras veic ar 14 dienu intervālu.
- Procedūras, kas ietver radiofrekvenci. Ja vēlies sajusties kā pēc pilnvērtīgas spa procedūras, vari izmantot jaunu trīs soļu procedūru, ko veic ar iekārtu „Pollogen Geneo". Pirmais solis ir radiofrekvence, otrais solis - skābekļa terapija ar vieglu, abrazīvu pīlingu, savukārt trešais solis ir ultraskaņa, ar kuras palīdzību dziļi ādā ievada aktīvās vielas, kas stimulē kolagēna un elastīna šķiedras. Viena procedūra sniedz vairākus ieguvumus - sejai ir dabīgais liftings, tā tiek kārtīgi attīrīta, skābeklis ādu padara svaigāku, mirdzošāku un veselīgāku, savukārt aktīvās vielas sniedz tonusu. Tomēr jārēķinās - ja izlem par labu šai procedūrai un vēlies paliekošus rezultātus, tā jāveic katru mēnesi vienu reizi.
Četras dubultzoda stadijas
Pēc starptautiskas klasifikācijas
0- dubultzoda nav
1- dubultzods ir nenozīmīgs, ar nelielu tauku daudzumu.
2- dubultzods ir vidējs jeb izteikts.
3- dubultzods ir ekstremāli liels.
Vairāk lasiet žurnāla "Veselība" 2020. gada decembra izdevumā