Kā rūpēties par sejas ādu mājas apstākļos?

sejas kopšana

 

Līdz šim pilnu ādas kopšanas ciklu palīdzēja īstenot kosmētiķi un kosmetologi, taču šī brīža situācijā jāmēģina uzturēt procedūru rezultātus pašām mājas apstākļos, tāpēc ir vērtīgi atcerēties pareizos soļus sejas kopšanā. Konsultē: ''Anti - Aging Institute' ārste-kosmētiķe  Madara Čipāne

1. solis

Rūpīga ādas attīrīšana

Sejas kopšanas pamatā ir pareiza ādas attīrīšana no rīta un vakarā, īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad mūsu ikdienas aksesuārs ir arī sejas maskas, kas var radīt izsitumus un kairinājumu. Tāpēc jālūko, lai līdzeklis nerada papildu kairinājumus. Pirms lietošanas izpēti, kādai ādai tas paredzēts. Ja izvēlies pieniņu, to iemasē mitrā sejas ādā un noskalo ar ūdeni, nevis mēģini ar to, uzklātu uz vates tampona, tīrīt ādu. Ja ir taukaina un uz izsitumiem tendēta āda, piemēroti dažādi attīrošie geli. Pēc sejas mazgāšanas ādu var tonizēt ar toniku — tas atjaunos ādas pH līmeni un sagatavos ādu seruma un krēma uzklāšanai. īpaši ieteicams, ja izjūti velkošas ādas sajūtu pēc mazgāšanas. Tonika vietā var lietot arī termālos ūdeņus spreja veidā.

2. solis

Serumi — maksimālam un atjaunojošam efektam

Atšķirībā no krēma serums satur augstāku koncentrāciju ar aktīvajām vielām. To klāj pirms krēma. Hialuronskābe mitrina ādu, dažādie molekulu izmēri rūpējas, lai āda tiek mitrināta ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Tā liks ādai izskatīties piepildītākai, piesaistot ūdeni, un izlīdzinās grumbiņas. Ja ādā jau parādījušās dziļākas grumbas un tā zaudējusi tonusu, meklē serumus, kuru sastāvā ir peptīdi un kolagēns. 

3. solis

Krēms — ādas aizsargslānim un citu vielu iedarbībai

Pēc seruma iesūkšanās uz ādas klāj mitrinošu krēmu atbilstoši tās vajadzībām: pirmajām novecošanas pazīmēm vai arī — kas jau cīnās ar dziļākām grumbām. Ja nepieciešams pacelt sejas ovālu, jāmeklē krēms ar liftinga efektu.

ATCERIES!

Krēms nepieciešams, lai uz ādas veidotos viegls slānītis, kas neļaus iztvaikot mitrumam un veicinās citu aktīvo vielu iekļūšanu ādā. Ar serumu vien nepietiek.

4. solis

Kolagēns, С, В grupas, D vitamīns — šūnu aizsardzībai un atjaunošanai

Svarīgi ne tikai no ārpuses rūpēties par ādu, bet arī doties svaigā gaisā, būt fiziski aktīvām, nepārspīlējot ar slodzi, kā arī ēst veselīgi un, ja nepieciešams, papildus uzņemt arī uztura bagātinātājus. Noteiktas uzturvielas un vitamīni veicina ādas atjaunošanos un pasargā to no vides kaitīgās iedarbības. Lielisks uztura bagātinātājs, kas rūpējas par ādas atjaunošanos, ir kolagēns. 

5. solis

SPF aizsardzībai

Arī rudens un ziemas laikā nedrīkst aizmirst par aizsardzību pret ultravioleto, infrasarkano un zilās gaismas aizsardzību, tāpēc neatkarīgi no laikapstākļiem ieteicams lietot līdzekļus SPF aizsardzībai ar vismaz 30+. Ērti lietošanai ir izsmidzināmie aizsarglīdzekļi, kurus var izsmidzināt vairākas reizes dienā virs dekoratīvās kosmētikas.

Papildu soļi

Šajā laikā, kad nav iespējams apmeklēt procedūras kosmētiskajos salonos, vēlams 1-2 reizes nedēļā veikt sejas ādas pīlingu, piemēram, ar augļskābēm. Šim nolūkam ir arī speciālas maskas, kuras klāj uz attīrītas sejas, kas palīdz citiem produktiem pēc tam darīt savu darbu labāk. Vēl var palutināt sejas ādu ar kādu mitrinošu masku. 

ATCERIES!

Nekas nevairo skaistumu kā labs garastāvoklis un smaids!

Vairāk lasiet žurnāla "UNA" 2020.gada novembra izdevumā