Cīņā pret celulīti ar dārgu krēmu vien nepietiks!
"Veselības centrs 4" ķermeņa estētikas speciāliste Ramona Bergfelda atklāj: "Bieži vien, kad no mana kabineta iziet tieva meitene, nākamā apmeklētāja, kas ir apaļīga, prasa: ko tad tā tievā te dara?! Jo vairāk ēdīsi hamburgerus, hesburgerus un citus šīs sērijas produktus, kā arī daudz sēdēsi un maz kustēsies, jo lielāka iespēja, ka tev būs celulīts."
Celulīta stadijas:
1. stadija. Audos sāk uzkrāties šķidrums, taču ādas nelīdzenumu vari pamanīt tikai ļoti spilgtā apgaismojumā, ādu mazliet saspiežot. Mainot dzīvesveidu un uzturu, uzsākot profilaktiskus pasākumus, panākumus gūsi jau mēneša laikā.
2. stadija. Zemādā uzkrājas ne tikai šķidrums, bet arī tauki. Saspiežot ādu, uzreiz pamanīsi tā saukto apelsīna miziņas efektu. Samazinot tūsku un atbrīvojoties no taukiem, nelielu rezultātu iespējams panākt 6–7 nedēļu laikā. Vieglāk to varēsi sasniegt, ja ne tikai darbosies pati, bet arī apmeklēsi procedūras salonā.
3. stadija. Ir traucēta asinsrite, izteikta tūska, cieti saistaudu veidojumi ar iekapsulētām tauku šūnām rada grubuļus, ko var pamanīt jau pa gabalu. Arī no šiem negludumiem ir iespējams tikt vaļā, tikai ilgākā laikā – 6–12 mēnešos. Ne tikai kopjot ķermeni un veicot procedūras, bet radikāli mainot dzīvesveidu.
Galvenais PLĀNS pret celulītu:
1. solis. Pirms mazgājies dušā, ar suku pamasē ādu, līdz tā kļūst rozīga, lai atvērtos poras un uzlabotos asinsrite. Izmanto suku ar dabīgiem, piemēram, kastaņas vai sizala, sariem. Zirgu astri varētu būt par asiem. Ļoti asu suku iepriekš labāk pamērcēt. Var izmantot arī speciālu silikona cimdu ar adatiņām.
Masē ar spirālveida kustībām no lejas limfas cirkulācijas virzienā, kamēr āda kļūst viegli sārta. Tā kā limfa ir visā ķermenī, svarīgi masēt ne tikai problēmzonas – augšstilbus un dibenu –, bet visu ķermeni, sākot no pēdām uz augšu, rokas – no plaukstām, bet vēderu – pulksteņa rādītāju kustības virzienā.
Ja slinkums birstēties, vismaz 1–2 reizes nedēļā vēlams veikt pīlingu. Šim nolūkam noderēs kafijas biezumi, jūras sāls, kāda no citrusu ēteriskajām eļļām un mandeļu eļļa.
2. solis. Lieto pretcelulīta krēmu, par kura izvēli iepriekš iesaku konsultēties ar speciālistu. Pamatprincips ir šāds – ja galvenā problēma ir tūska, lieto drenējošus krēmus, taču, ja ir daudz tauku, izmanto dedzinošus krēmus. Vienīgi dedzinošus krēmus nedrīkst izmantot, ja ir vēnu problēmas. Pēdējās paaudzes krēmi ādu nepadara sārtu, tikai dedzina. Taču, lai sasniegtu vislielāko efektu, no rīta lieto drenējošu, bet vakarā – taukus dedzinošu krēmu. Vienu un to pašu līdzekli nevajag izmantot ilgāk par trim mēnešiem, jo, ādai pierodot, tas nesniegs efektu.
1–2 reizes nedēļā pēc krēma uzklāšanas var ietīties plēvē, lai labāk iedarbotos tā aktīvās vielas, kā arī lai panāktu limfodrenāžas efektu. Ieteicamais ietīšanās laiks ir no 20 līdz 30 minūtēm.
3. solis. Ja āda ir ļengana, pēc mazgāšanās dušā pamasē to ar sasaldētiem zaļās tējas ledus gabaliņiem. Pēc tam uzklāj tonizējošu liftinga krēmu.
EFEKTĪVAS PROCEDŪRAS SALONOS:
►Limfodrenāžas masāža jeb gaisa zābaki, iepriekš uzsmērējot krēmu, tā ir pirmā izvēle. Dažos salonos piedāvā plikus zābakus, un tad rezultāts nebūs tik labs. Limfodrenāža īpaši noder tūskaina celulīta gadījumā. Tā palīdz, jo aktivizē limfas atteci, kas izvada no organisma šlakvielas. Procedūra ir patīkama. Parasti veic 8–10 reizes.
►Masāža ar rokām. Ļoti laba iedarbība, taču lielas tūskas gadījumā vispirms ieteicams izmantot limfodrenāžas procedūru. Ieteicamais kurss ir 10–15 reizes.
►Vakuummasāža palīdz gan drenēt limfu, gan samazināt tauku šūnas, gan uzlabot ādas tvirtumu. Šo masāžu veic ar stikla kolbām. Var veikt, gan lokāli izmasējot problēmzonas, gan visu ķermeni. Ieteicamais kurss 10 reizes.
►Lipolīze ne tikai palīdz šķelt taukus, bet arī veicina limfas drenāžu, mikrocirkulāciju, stimulē muskuļus, uzlabo ādas tonusu. Procedūras laikā ķermenim piestiprina elektrodus, bet tā nav nepatīkama – var mierīgi gulēt vai lasīt. Parasti nepieciešamas 8–10 procedūras. Nereti to apvieno ar ultraskaņu, gaismas terapiju vai radiofrekvenci, iepriekš uzklājot gelu vai krēmu, lai ar aparātu palīdzību tos ievadītu dziļāk ādā.
►Procedūra Vela Shape ietver radiofrekvenci, infrasarkano starojumu, vakuumu un mehānisku iedarbību ar masāžas veltnīšiem. Tā vienlaicīgi iedarbojas gan uz kolagēnu, gan saistaudiem, gan tauku šūnām, gan limfas drenāžu. Iespējama dedzinoša sajūta, jo āda tiek sasildīta līdz 42 grādiem. Var būt jutīgas augšstilbu iekšpuses. Šīs procedūras priekšrocība ir tā, ka jāveic retāk.
►Endermoloģija jeb LPG. Ķermeni masē caur uzvilktu speciālu tērpu. Šī masāža ļauj samazināt tauku šūnu apjomu, uzlabot un atjaunot asinsriti un vielmaiņu, kā arī atjauno ādas elastīgumu. Ļoti patīkama. Ieteicamais kurss – 10 reizes.
► Tauku saldēšana jeb kriolipolīze palīdz likvidēt lieko tauku depozītu. Tā ir viena no jaunākajām procedūrām. Ar speciāliem dzesēšanas uzgaļiem, izmantojot vakuumu, tauku kroka tiek iesūkta un fiksēta dzesēšanas uzgalī. Sasaldētās tauku šūnas tiek iznīcinātas un sadalās. Rezultāts ir lokāla tauku apjoma samazināšanās. Procedūras jāatkārto vismaz ik pēc sešām nedēļām 1–3 reizes.
Svarīgi!
Aparātu metodes nedrīkst izmantot, ja tavā ķermenī ievietots kardiostimulators vai citi metāliski implanti.
Visu rakstu lasiet žurnāla ''Ievas Veselība'' maija/jūnija izdevumā.