'Skaistuma injekcijas': cik drošas ir procedūras un vai noderīgas tikai estētikai

inkecijas

 

Speciālistu rokās esošo plašo injekciju, lāzertehnoloģiju un ķirurģijas metožu kombinācija spēj saglabāt un atjaunot dabīgu estētisku izskatu atbilstoši klienta vēlmēm. Kā neapjukt? Ko mēs zinām par ''skaistuma injekcijām'', cik drošas ir šādas procedūras un vai tiešām noderīgas tikai skaistuma saglabāšanai? Par injekciju procedūru nozīmi medicīnā un estētisko mērķu sasniegšanā stāsta ''Anti - Aging Institute'' dermatoloģes dr. Anda Apine 

Harmoniskam izskatam

Injekciju procedūras nenozīmē mākslīgu efektu. Estētisko injekciju mērķis ir panākt maksimāli atjaunotu izskatu, saglabājot un izceļot klienta dabīgos sejas vaibstus. Piemērs šādam risinājumam ir biorevitalizācija, kurā tiek izmantoti preparāti ar nemodificētu lielmolekulāru hialuronskābi. Šī procedūra sekmē ādas jaunības elementu – kolagēna, elastīna sintēzi, atjauno ādas imūno aizsardzību, uzlabo tās vielmaiņu un nodrošina dziļu mitrināšanu.
Dažādu ādas defektu (rētas, apdegumi u. tml.) un novecošanas pazīmju novēršanai neaizstājamas ir ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekcijas (PRP un PRF). Plazmas terapija ir 100% dabiska tehnoloģija, jo tiek injicēts asiņu komponents no paša klienta asinīm, kas satur ļoti daudz vērtīgu sastāvdaļu, kurus ievadot ādā, tiek nodrošināta ilgstoša augstvērtīgāka kolagēna un hialuronskābes sintēze. Tiek izslēgts alerģiju un preparāta atgrūšanas risks.
Novecošanās un iedzimtu faktoru dēļ (piemēram, izteikta sejas asimetrija) mīkstie audi var zaudēt apjomu. Aizpildot audu deficīta skartās vietas ar hialuronskābes pildvielām (filleriem), sejas pantiem iespējams atgriezt harmonisku, dabīgu izskatu, uzlabojot arī klienta emocionālo komfortu.
Kā vienu no jaunākajiem injekciju metodes pielietojumiem var minēt nelielu tauku depozītu (piemēram, dubultzods) samazināšanu, izmantojot lipolītiskos preparātus, kas sagrauj tauku šūnu membrānas – tās burtiski izšķīst un dabiskā ceļā tiek izvadītas no organisma. Procedūra ir teju nesāpīga, ļoti viegli panesama. Šāda pieeja aizstāj klasisko tauku atsūkšanu, kas neliela tauku spilventiņa likvidācijai dažreiz pat nav ieteicama.

Injekciju metode tiek izmantota ne tikai estētiskajā medicīnā. Piemēram, botulīna toksīns, pateicoties zinātnes attīstībai, ir radis plašu pielietojumu dažādu veselības problēmu risināšanā, kas saistītas ar pastiprinātu muskuļu aktivitāti jeb saspringumu:
 

  • Bruksisms – košanas muskuļu pastiprināta darbība, kas rada žokļu saspringumu, zobu griešanu un nodilumu, hroniskas sāpes, runas, rīšanas un košļāšanas traucējumus. Ar injekciju palīdzību, tiek mazināts muskuļu saspringums, zobu bojājumu progresija, uzlabojas miega kvalitāte un mazinās galvas sāpes. Papildus tam vērojami arī estētiski izlabojumi – atjaunots sejas ovāla līdzsvars. 
  • Migrēna – atkārtotas, spēcīgas galvas sāpju lēkmes. Botulīna injekcijas ir FDA (ASV Pārtikas un zāļu administrācijas) apstiprināta efektīva metode, kas mazina migrēnas radīto nervu galu kairinājumu galvas ādā. 
  • Hiperhidroze – lokāla, pastiprināta sviedru izdalīšanās padušu, plaukstu un pēdu ādā. Šī problēma var skart ikvienu un radīt izteiktus sarežģījumus atsevišķu profesiju pārstāvjiem (mūziķiem, skatuves māksliniekiem, estētikas speciālistiem, ofisa darbiniekiem u. c.). 
  • Vaginisms – botulīna toksīna injekcijas tiek izmantotas kā daļa no multidisciplināras terapijas (ginekologa, dermatologa, psihoterapeita, fizioterapeita), palīdzot sievietēm, kas cieš no gribai nepakļautām maksts ieejas muskulatūras spazmām, kas padara dzimumaktu vai nu ļoti sāpīgu vai pilnībā neiespējamu.

Gadījumi, kad injekciju metodes nav piemērotas:

  • zināma alerģija vai hipersensitivitāte pret injicējamo vielu vai lidokaīnu;
  • aktīva infekcija plānoto injekciju vietā;
  • injekcijas vietā zemādā jau ir permanentie filleru materiāli;
  • nosliece uz koloīdu rētu veidošanos;
  • asinsreces traucējumi;
  • hronisku slimību paasinājuma posms;
  • psihiatriskas slimības;
  • grūtniecība;
  • vecums zem 18 gadiem;
  • nebūtu vēlams injekciju procedūras plānot menstruālās asiņošanas laikā, jo tad ir lielāks asinsizplūdumu veidošanās risks, kā arī izteiktāks jutīgums.


Injekcijas ir drošas, ja tiek ievēroti šādi būtiski faktori (AITP):

A – anatomija. Medicīnas speciālistam ir ļoti labas zināšanas par cilvēka anatomiskajām struktūrām, to izvietojumu, kā arī zināšanas, ko darīt komplikāciju gadījumā.
I – indikācijas. Katram injekciju preparātam ir noteiktas indikācijas, kam tas ir paredzēts.
Spēja novērtēt un pielāgoties klienta vēlmēm atbilstoši ādas kvalitātei ir speciālista prasmju un pieredzes jautājums. 
T – tehnika. Pareiza, droša injekciju veikšanas tehnika ir speciālista zināšanu un pieredzes pamatā.
P – produkti. Jāpārliecinās par injicējamā materiāla kvalitātes atbilstību Eiropas zāļu aģentūras sertifikācijai, CE sertifikācijai un MDD – medicīnas iekārtu direktīvām.

Vairāk lasiet portālā ''Delfi.lv''