Dr. med. Vita Skuja veic gastrointestinālās endoskopijas izmeklējumus

Endoskopija

 

Endoskopijas izmeklējumi kļūst pieejamāki - līdz ar "Dermatoloģijas klīnika" jaunās, moderni aprīkotās nodaļas izveidošanu pacientiem varam piedāvāt endoskopiskos izmeklējumus un manipulācijas mūsdienīgi aprīkotās un pacientiem ērtās procedūru telpās.  

Endoskopiskos izmeklējumus un manipulācijas  veic gastroenteroloģe, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste, medicīnas zinātņu doktore Vita Skuja 
 

Dr.med.Vita Skuja


Endoskopijas pakalpojumu cenas
 

 • Gastroskopija jeb augšējā endoskopija, ezofagogastroduodenoskopija (EGDS) 

          - ar sedāciju (narkozi) 262 EUR
          - bez sedācijas (narkozes) 182 EUR

 • Kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija 

          - tikai ar sedāciju (narkozi) 292 EUR 

 • Gastroskopija un kolonoskopija jeb augšējā un apakšējā endoskopija

          - tikai ar sedāciju (narkozi) 494 EUR

Papildu izmaksas: 

 •  - polipektomija 1-2 polipi 104-204 EUR (atkarībā no tehnoloģijas)
 •  - polipektomija >3 polipi 124-234 EUR (atkarībā no tehnoloģijas)
 •  - injekcija polipektomijas laikā un/vai asiņošanas apstādināšanai 114 EUR
 •  - endoskopiska hemostāzes klipša uzlikšana 73 EUR


Pacientu konsultācijas, vēdera dobuma un vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējumus, laktozes nepanesības un SIBO (tievo zarnu baktēriju pāraugšanas sindroma) diagnostiskos elptestus dr. med. Vita Skuja sniedz ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Anti-Aging Institute''.


Uzziniet vairāk un piesakieties!
''Anti-Aging Institute'' 
Adrese: Baznīcas iela 18, Rīga
Tālr.: 25418181 vai 67847718
E-pasts: info@antiaging.lv 

 

''Veselības centrs 4''  filiālē ''Dermatoloģijas klīnika''  pieejamie gastrointestinālās endoskopijas  izmeklējumi:
 

 • gastroskopija jeb augšējā endoskopija (pēc pacienta izvēles – ar sedāciju vai bez);
 • kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija (tikai ar sedāciju);
 • gastroskopija un kolonoskopija (tikai ar sedāciju);
 • polipu noņemšana jeb polipektomija endoskopisko izmeklējumu laikā vai veicot atsevišķu manipulāciju;
 • injekcijas asiņošanas apstādināšanai vai polipektomijas laikā (ja nepieciešams);
 • endoskopiska hemostāzes klipša uzlikšana (ja nepieciešams) u.c.


Endoskopiskie izmeklējumi ir ļoti informatīvi un svarīgi precīzas diagnozes noteikšanai gremošanas sistēmas slimību gadījumos, lai pēc tam pielietotu visprecīzāko ārstēšanu. Medicīnas tehnoloģijām attīstoties, tie veicami pacientiem komfortablā un saudzīgā veidā – tos var veikt vispārējā sedācijā jeb narkozē anesteziologa klātbūtnē. Pacients nejūt diskomfortu, sāpes un pamostas labi izgulējies. Arī manipulācijas, kas tiek veiktas endoskopijas laikā (audu paraudziņu – biopsiju paņemšana histoloģiskajai analīzei, polipu noņemšana un citas manipulācijas) ir pacientam nesāpīgas.

Endoskopiskie izmeklējumi vēlami pacientiem ar sūdzībām par kuņģa vai zarnu trakta darbības traucējumiem (sāpes vēderā, vēdera pūšanās, slikta dūša, vēdera izejas pārmaiņas u.c.), vitamīnu vai minerālvielu deficītu, t.sk. dzelzs deficītu. Nopietni pēdējo gadu pētījumi liecina, ka endoskopijas rekomendējamas katram no 40 gadu vecuma arī, ja sūdzību nav – augšējā endoskopija no 40 gadu vecuma,  kolonoskopija - no 45 gadu vecuma. Tieši šajā vecumā ievērojami pieaug iespēja diagnosticēt kādu no pirmsvēža stāvokļiem, un līdz ar to pacietam var ļoti labi palīdzēt un, iespējams, no ļaunās slimības pasargāt pavisam. Pacientiem, kuru ģimenes locekļiem konstatēti gremošanas trakta ļaundabīgi audzēji, šie izmeklējumi būtu jāveic vēl 10 gadus agrāk – pat no 30 un 35 gadu vecuma.

Profilakses nolūkos izmeklējumos meklē nevis vēzi, bet pirmsvēža stāvokļus, lai jau laikus varētu ko pasākt. Šī ir būtiska ziņa, ko vajadzētu ņemt vērā un nebaidīties. Ja ārsts pacientu uz izmeklējumu nosūta, tad nevis ar domu – meklēt pašu ļaunāko, bet laikus atklāt un endoskopiski likvidēt sākotnējās pārmaiņas, kas varētu ar laiku pārvērsties par slimību, un noteikt izmeklējumu novērošanas intervālus, lai nepalaistu garām slimības progresiju.

Endoskopijā visai biežas ir atrades arī pacientiem bez sūdzībām, kas paaugstina izmeklējumu nozīmīgumu. Endoskopija bieži vien ir izvēles metode pacientam, lai iegūtu slimības morfoloģisko (histoloģisko) apstiprinājumu vai veiktu dzīvībai svarīgas manipulācijas, piemēram, endoskopisko hemostāzi.

Vairāk par endoskopiskajiem izmeklējumiem un manipulācijām, kā arī sagatavošanos tām, lasiet šeit >>


Uzziniet vairāk un piesakieties!
''Veselības centrs 4'' filiāle ''Dermatoloģijas klīnika''
Adrese: Skanstes iela 50, 2. stāvs, Rīga
Tālr.: 67847710
E-pasts: dermaclinic@vc4.lv