Celulīts ir medicīniska problēma

Celulīta ārstēšana


Celulītu parasti saistām ar nelāgajām ķermeņa vizuālajām izmaiņām, taču būtībā celulīts ir medicīniska problēma, un pret to tā arī jāattiecas, proti, jāārstē – celulītu var uzvarēt, izmantojot jaunākās estētiskās medicīnas tehnoloģijas. Un, protams, nepieciešamas izmaiņas dzīvesveidā. Konsultē ''Anti-Aging Institute'' ķermeņa estētikas vadošā speciāliste Ramona Bergfelde.

Kā celulīts rodas?
Par celulītu dēvē lokālu ķermeņa ādas rajonu, uz kura redzama nelīdzena, bedraina virsma. Šajā zonā ir vāja asinscirkulācija, lēna limfas attece vai pat stāze, palielinātas un izmainītas formas tauku šūnas, šķidruma aizture un sablīvētas, vājas saistaudu šķiedras. Taukšūnu vielmaiņas norisē normāli darbojas divi – ideālā gadījumā līdzsvarā esoši – procesi: lipoģenēze (gremošanas traktā uzsūkušos lipīdu pārveidošanās rezerves taukos) un lipolīze (tauku šūnās esošo triglicerīdu sašķelšanās glicerolā un brīvajās taukskābēs, kas nodrošina organisma dzīvības procesus). Celulīts rodas, kad kāda iemesla dēļ ir izjaukts tauku šūnu fizioloģiskais līdzsvars – netiek aktivizēti taukus šķeļošie enzīmi, tādēļ lipāze un lipolīze faktiski ir apstājusies. Rezultātā tauki organismā uzkrājas, bet to izmantošana nenotiek, toties īpaši aktīvs kļūst enzīms fosfodiesterāze, kas bremzē jau tā minimālo lipolīzi. Tauku šūnas sāk veidot mezglus – sākumā kopā salīpot pa 30 līdz 100, vēlāk jau pa vairākiem simtiem. Šo veidojumu dēļ zemādas audi sablīvējas grupās, veidojot tik netīkamos kunkulīšus, kas redzami cauri ādai. Tā kā audu grupu starpā iespiesto kapilāru caurlaidība ir nosprostota, asins plazma lielā spiediena dēļ caur plāno kapilāra sieniņu iespiežas starpšūnu telpā – kapilāros vairs nenotiek asins atplūde, tāpēc pastiprināti uzkrājas šūnu dzīvības procesu atkritumvielas, kas citādi būtu ar asinīm izvadītas ārā. Savukārt šūnas, kuru dzīvības procesi jau tā ir traucēti, saņem aizvien mazāk skābekļa un citu barības vielu. Taukaudi tajos notiekošo ķīmisko pārmaiņu dēļ kļūst blīvi un cieti – rodas audu skleroze (sacietējums). Diemžēl traucētas lipolīzes un kapilāru disfunkcijas dēļ tauku krājumus no šādiem sablīvējumiem organisms pat nepieciešamības gadījumā enerģijai izmantot nevar.

Kompleksa pieeja
Jāapzinās, ka cīņa ar celulītu ir komplicēta, jo tas izraisa pārmaiņas ne tikai tauku šūnās, bet arī tās aptverošajā starpšūnu vielā un visbeidzot visā zemādas audu slānī. Tādēļ jāgatavojas nopietnai, kompleksai ārstēšanai, kas ietver gan būtiskas dzīvesveida izmaiņas, gan profesionālas procedūras. Vispirms speciālists novērtēs celulīta pakāpi, kā arī, iespējams, ieteiks apmeklēt citus speciālistus, piemēram, ginekologu vai flebologu (nebūtu mērķtiecīgi ķerties pie celulīta mazināšanas, ja pastāv aizdomas, ka vispirms jāārstē kāda ginekoloģiska slimība vai, piemēram, vēnas). Tāpat, iespējams, būs nepieciešamas endokrinologa, fizioterapeita, diētas ārsta vai dermatologa konsultācijas. Atkarībā no celulīta pakāpes ārstēšanas kurss var ilgt no 2 līdz 6 mēnešiem. Labā ziņa – celulīts ir uzvarams!

Procedūru TOP
Ja celulītu uzskati par savu lielo problēmu, kas tev patiešām traucē labi justies, un ja esi gatava ieguldīt prāvus līdzekļus, cīņā ar celulītu vērts izmantot jaunākās estētiskās medicīnas tehnoloģijas.

  • Onda – auksto mikroviļnu tehnoloģija, kas vienlaikus veic trīs funkcijas: tauku apjoma samazināšanu, celulīta korekciju un ādas elastības palielināšanu. Tajā izmantota patentēta Coolwaves R mikroviļņu tehnoloģija, kas selektīvi iedarbojas uz taukšūnām līdz pat 1,2 cm dziļumā. Procedūras laikā tiek sabojātas zemādas tauku šūnu membrānas un tauku saturs pakāpeniski izvadīts no organisma. Turklāt, zaudējot apjomu, papildus tiek veicināta arī ādas saraušanās. Ieteicamais kurss: 4–6 reizes ik pa trim nedēļām. Procedūras cena: 100–150 eiro.
  • Vela Shape III Elos ir augsti efektīva ierīce celulīta ārstēšanai un svara samazināšanai. Tajā apvienotas infrasarkanā starojuma un radiofrekvences tehnoloģijas, vakuuma metode un mehāniska iedarbība. Metožu kombinācija ļauj efektīvi sasildīt gan ādas virsējos, gan dziļākos slāņus – uzlabojoties tauku vielmaiņai, apjomi sarūk, ādas reljefs izlīdzinās. Radiofrekvence nodrošina ātru ādas saraušanos un papildu tvirtumu. Ieteicamais kurss: labs rezultāts vērojams jau pēc vienas procedūras. Procedūras cena: no 100 eiro.
  • Endosfēras terapija ir viena no šobrīd populārākajām un mūsdienīgākajām aparātmetodēm, kas ar mikrovibrācijas un kompresijas metodi risina vairākas estētiskās problēmas vienlaikus, tostarp mazina celulītu visās tā stadijās. Izteikti veicinot limfas atteci, tiek izvadītas šlakvielas, mazināta tūska, paaugstināta ādas elastība un samazināts taukšūnu apjoms. Piemērota arī tad, ja ir varikozas vēnas. Rezultāts – līdzenāka āda un tvirtākas aprises – jūtams jau pēc pirmajām procedūrām. Ieteicamais kurss: 8–12 reizes. Procedūras cena: no 35 eiro.
  • Exilis Elite radiofrekvences aparātu izmanto, lai savilktu nokarenu ādu, samazinātu tauku apjomu īpaši spītīgās ķermeņa zonās, kas nepakļaujas diētām, un izšķīdinātu celulītu. Procedūras laikā zemādas audus silda 40–42 grādu temperatūrā līdz pat 2,5 centimetru dziļumā, un siltuma ietekmē tiek veicināta kolagēna un elastīna sintēze, kas veicina dabīgu ādas nostiepšanos. Radioviļņu iedarbība veicina tauku sadalīšanos, tauku šūnu apjoms mazinās, un to slānītis sarūk. Ieteicamais kurss: 4–6 reizes ar vienas nedēļas intervālu. Procedūras cena: 60–100 eiro.

Visu rakstu lasiet žurnāla ''Ieva'' 2022. gada 11. maija numurā