Zane Rēvalde: es saprotu medicīnu, varu runāt vienā valodā ar ārstiem

"Anti-Aging Institute" izveidotāja un vadītāja Zane Rēvalde


Laikraksta "Dienas Bizness" rubrikā "Portrets" lasiet plašu publikāciju par "Anti-Aging Institute" izveidotājas un vadītājas Zanes Rēvaldes pieredzi un atziņām, strādājot medicīnas nozarē kopš 16 gadu vecuma.


Zane Rēvalde - vienmēr starp mediķiem

Jau no pavisam agras bērnības Zane zinājusi, ka kļūs par ārsti. Uzaugusi starp mediķiem, līdz septiņu gadu vecumam viņa dzīvojās pa lauku ambulanci Zaubē, mēdza braukt līdzi tētim Mārim Rēvaldam mājas vizītēs pie pacientiem, ikdienā redzēja, kā notiek pacientu aprūpe. Kad Z. Rēvaldes ģimene pārcēlās uz Rīgu un viņa uzsāka skolas gaitas, tad pēc stundām pārsvarā brauca uz toreizējo 4. poliklīniku (tagad "Veselības centrs 4") K. Barona ielā, un jau atkal Z. Rēvalde bija starp mediķiem, cieši blakus savam tēvam un savai vecmāmiņai Elgai Rēvaldei, kas tolaik strādāja par ķirurģi un vadīja ķirurģijas nodaļu.

“Jau savā pašā pirmajā skolas dienā paziņoju, ka mācīšos par ārsti, un tā šī pārliecība mani pavadīja visus skolas gadus, tāpēc uzreiz pēc skolas beigšanas iestājos Rīgas Stradiņa Universitātē. Pēc sešiem gadiem ieguvu ārsta grādu, taču paralēli studijām jau strādāju un biju nonākusi arī līdz vadošiem amatiem. Izvēlēties tālākas studijas kādā no rezidentūrām, iegūstot specialitāti, man nozīmētu atkāpties no vadības, atstāt to, ko biju jau ilgstoši veidojusi. Bet ilgi nebija jādomā, tajā gadā Latvijā radās pilnīgi jauna maģistra studiju programma – veselības aprūpes vadība. Man bija skaidrs, ka tas ir tieši tas, kas man vajadzīgs. Tā es ieguvu savu otro izglītību – MBA veselības aprūpes vadībā,” stāsta Z. Rēvalde.


Iegūtā ārsta pamatizglītība viņai ir ļoti noderējusi. “Es saprotu medicīnu, varu runāt vienā valodā ar ārstiem, kas strādā mūsu komandā, saprotu nozari, un tā noteikti ir mana priekšrocība, salīdzinot ar citiem, kas vada veselības aprūpes uzņēmumus bez medicīniskas izglītības,” uzskata Z. Rēvalde.

Līdz vadītājas amatam

Vaicāta, kāda darba pieredze gadu gaitā uzkrāta, Z. Rēvalde stāsta, ka, pirms vēl varēja oficiāli strādāt, veikusi dažādus brīvprātīgos darbus ģimenes uzņēmumā, kā arī RSU ietvaros. “Ja tos neskaitām, tad mans pirmais darbs pēc nagu kopšanas speciālistes izglītības iegūšanas bija nagu kopšanas speciāliste – taisīju manikīru un pedikīru. Tas bija kaut kas tāds, ko es varēju savienot ar mācībām Rīgas 3. ģimnāzijā, iegūt pieredzi, apbružāties jau savam nākotnes darbam, pirmajam vadošajam amatam, kas bija Pēdu centra vadītāja. Kad iestājos RSU, īsti vairs nevarēju nodalīt konkrētus pieņemšanas laikus, līdz ar to sāku strādāt par reģistratūru vadītājas asistenti Veselības centrā 4. Tur man bija jāveic dažādi darbi, tur varēju pieslēgties tajos brīžos, kad man bija laiks. Tas man deva brīnišķīgu iespēju redzēt uzņēmumu, tā teikt, no pašas apakšas. Tā man ir bijusi lieliska pieredze,” atceras Z. Rēvalde. Paralēli bija arī daži nelieli projekti, kuros viņa varēja iesaistīties. Tāpat arī vienā no Rēvaldu ģimenes saistītajiem uzņēmumiem Dinastija viņa palīdzēja produktu pārdošanā un prezentēja nagu, roku un kāju kopšanas līdzekļus. Brauca gan uz aptiekām, gan veselības centriem reģionos un Rīgā, lai prezentētu un stāstītu par jauniem produktiem. “Tas deva iemaņas, kā komunicēt ar cilvēkiem. Tagad lielveikalos mēs bēgam prom no cilvēkiem, kas vēlas mums kaut ko piedāvāt un pastāstīt, vismaz es tā daru, bet bija laiks, kad arī es ar to nodarbojos,” pasmaida Z. Rēvalde. Pēc reģistratūru vadītājas asistenta darba Z. Rēvalde kļuva par Pēdu centra vadītāju. “Es tur biju strādājusi par nagu kopšanas speciālisti, visus pazinu un visu sapratu. Tas bija mans pirmais vadošais amats, kuram sekoja Baltijas Vēnu klīnika, tālāk – Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika. Lielu daļu no šīm klīnikām, struktūrvienībām es turpinu vadīt joprojām,” atklāj Z. Rēvalde.

 

Īsteno ideju par klīniku "Anti-Aging Institute"

Nenoliedzami, Z. Rēvaldes lielākais lepnums ir "Anti-Aging Institute", kuru viņa vada ar milzīgu prieku, ieliekot visu savu sirdi un dvēseli. “Studējot veselības aprūpes vadību, bija jāizvēlas maģistra darba tēma. Nolēmu izstrādāt konceptu preventīvās medicīnas klīnikai. Studējot man bija divtik liela motivācija izpētīt pasaules pieredzi, analizēt dažādus datus un noslīpēt savu vīziju. Aizstāvot maģistra darbu, es komisijai teicu: “Šajā izsapņotajā klīnikā drīz varēsiet ienākt.” Oktobrī svinēsim savu pirmo pastāvēšanas piecgadi. Esmu gandarīta, ka ar šo projektu jūtami esam iekustinājuši gan sabiedrības domu par savlaicīgu veselības aprūpi, gan arī radījuši izmaiņas nozarē un radījuši vēlmi arī citiem nozares spēlētājiem pievērsties šim virzienam,” atklāj Z. Rēvalde.

Vaicāta, kas ir cilvēki, kuri viņai biznesā palīdzējuši visvairāk, Z. Rēvalde saka: “Neapšaubāmi tas ir mans tēvs Māris Rēvalds un mana vecmāmiņa Elga Rēvalde. Viņi ir bijuši un ir mans paraugs, mani mentori, skolotāji. Tas, ko māca augstskolas solā, ir viens, bet īstā skola ir reālā dzīve. Mācos no situācijām, uzdevumiem, grūtībām, kolēģiem, klientiem, veiksmēm un neveiksmēm. Katra diena ir citāda šajā biznesā, rutīnas īsti nav. Nebeidzama dzīves skola."
 

Visu publikāciju lasiet laikraksta "Dienas Bizness" 2024. gada 23. jūlija numurā