Oligo Check - mikroelementu un oksidatīvā stresa noteikšana

"cilvēka roka", "divi datoru monitori", "veic diagnostiku rokai"

 

“Anti-Aging Institute” jaunums – Baltijā pirmā un vienīgā platforma SoCheck (“PhysioQuanta”, Francija) ar Oligo Check funkciju, kas 15 minūšu laikā ļauj noteikt dzīvībai svarīgo mikroelementu potenciālo līmeni organismā, oksidatīvā stresa līmeni, smago metālu koncentrāciju un šo faktoru korelāciju ar cilvēka veselības stāvokli. Izmeklējuma pamatā ir fotospektrometrijas tehnoloģija, tā veikšanai nav nepieciešamas asins analīzes, ilgstoša sagatavošanās vai elektrodu pieslēgšana. Rezultāti ir tūlītēji, tas ļauj sniegt ātru interpretāciju un ieteikumus.

SoCheck

Vitamīnu, minerālvielu, smago metālu līmeņa un oksidatīvā stresa noteikšana ir ļoti būtiska, jo šie faktori ietekmē ne tikai visa organisma darbību, bet arī potenciālu slimību attīstību. Tāpēc ir svarīgi šos rādītājus noteikt maksimāli precīzi, novērot dinamikā un nepieciešamības gadījumā veikt korekcijas.

SoCheck

Oligo Check tests sniedz informāciju par organisma stāvokli ilgākā laika periodā. Lai iegūtu rezultātus, nav nepieciešams veikt asins, urīna vai matu analīzi – mērījumi tiek veikti, novietojot Oligo Check iekārtu virs pacienta plaukstas un noskenējot konkrētas ādas zonas. Sajūtu ziņā process ir absolūti nemanāms. 

Oligo Check ir plaukstas lieluma iekārta, kas nosaka minerālvielu, vitamīnu un metālu koncentrāciju organismā ar fotospektrometrijas palīdzību. Fotospektrometrija ir kvantitatīva analītiskā metode noteiktas vides absorbcijas īpašību noteikšanai gaismas spektrā. Medicīnas nozarē fotospektrometriju izmanto asins un audu izmeklēšanai.

Pateicoties Oligo Check pārskatāmajam un visaptverošajam rezultātu izklāstam, speciālists klientam spēj sniegt precīzus un individuāli pielāgotus ieteikumus organisma mikroelementu līdzsvara atjaunošanai – pareizās preparātu kombinācijas, devas un kursa ilgumu. Oligo Check testu ieteicams atkārtot pēc trim mēnešiem, lai objektīvi izvērtētu nozīmētā kursa efektivitāti.

Oligo Check izmeklējumā iegūtie mērījumi nav vienādi ar asins analīžu mērījumiem, jo ņem vērā ne tikai asinīs, bet arī audos esošo vitamīnu,  minerālvielu, smago metālu un oksidatīvā stresa līmeni.

Oligo check norise:

  1. SO-Check sistēmā tiek ievadīti pacienta fizioloģiskie dati;
  2. pacienta plaukstas āda tiek skenēta ar spektrometrijas palīdzību;
  3. OligoScan lietotne apstrādā un analizē iegūtos datus;
  4. izmeklējuma dati tiek nosūtīti un saglabāti drošā serverī;
  5. iegūtie rezultāti tūlīt pēc izmeklējuma redzami speciālista datorā.
SoCheck

Testa ilgums: 15 minūtes. Lai veiktu testu, jāzina sava asinsgrupa, jāierodas ar tīrām, sausām rokām, uz kurām nav krēms. 

Ar Oligo Check tiek veikta

  • Vitamīnu un minerālvielu noteikšana organismā

Dažādu vitamīnu un minerālvielu deficīts organismā var izraisīt nopietnas pašsajūtas un veselības problēmas, kā arī palēnināt organisma atjaunošanās procesus, kas ietekmē arī vizuālās novecošanās pazīmes. Vitamīnu un minerālvielu trūkums ietekmē neiroloģiskos faktorus, kaulu un muskuļu stāvokli, gremošanas sistēmu un iekšējo orgānu darbību, redzi un citas maņas, kā arī ādas, matu un nagu stāvokli. 
Vitamīnu un minerālvielu līmeni ieteicams noteikt gan vispārējās pašsajūtas uzlabošanas nolūkos, gan kā daļu no ārstniecības plāna (pirms procedūrām, operācijām, terapijas), plānojot ģimenes pieaugumu un pēc grūtniecības, kā arī dažādos vecuma posmos veselības stāvokļa izvērtēšanai.

  • Smago metālu noteikšana organismā

Par smagajiem metāliem tiek dēvēti metāli, kas lielās devās ir toksiski (dzīvsudrabs, svins, arsēns u.c.). Mikroskopiskos daudzumos šie elementi ir sastopami it visur un veselības stāvokli neietekmē – organisms no tiem pats spēj atbrīvoties. Ja šī organisma spēja ir traucēta, smagie metāli var ietekmēt veselības stāvokli – rodas reproduktīvās veselības, sirds un asinsvadu sistēmas, imunitātes traucējumi, kognitīvo spēju samazināšanās, onkoloģisko slimību riska palielināšanās. Nosakot smago metālu koncentrāciju organismā, iespējams atklāt dažādu, šķietami neizskaidrojamu simptomu cēloni.

  • Oksidatīvā stresa noteikšana

Oksidatīvo stresu izraisa brīvie radikāļi – ķīmiskie savienojumi (šūnu vielmaiņas starpprodukti), kas rodas elpojot, sportojot, ēdot, sauļojoties, dzīvojot vidē ar gaisa piesārņojumu, u.tml. Brīvo radikāļu līmeni kontrolē antioksidanti, kas tos neitralizē. Kamēr pastāv līdzsvars starp šiem elementiem, organisms ir vesels un spējīgs ātri atjaunoties. Stāvokli, kad brīvo radikāļu līmenis vairs neatbilst normas robežām, sauc par oksidatīvo stresu. Oksidatīvais stress ietekmē visu organismu - cieš imūnsistēma, saistaudi, sirds un asinsvadu sistēma, acis un āda. Oksidatīvā stresa negatīvā ietekme visbiežāk izpaužas kā paātrināta organisma novecošanās, priekšlaicīga ādas novecošanās,  ateroskleroze,  ādas vēža un audzēju rašanās,  Alcheimera slimība, Parkinsona slimība,  katarakta,  imūnsistēmas traucējumi, aknu un nieru traucējumi.