Traumatologs ortopēds

traumatoloogs

Cilvēka balsta un kustību sistēmu veido skelets un muskuļi, kuriem pateicoties cilvēks spēj pārvietoties un veikt noteiktas kustības. Traumatologs ortopēds specializējas locītavu, skeleta, muskuļu un citu balsta un kustību sistēmas slimību, traumu diagnostikā un ārstēšanā. Pie šī speciālista pacienti vēršas, saskaroties ar sāpēm, nepatīkamām sajūtām locītavās, muskuļos, mugurkaulā, kā arī pēc dažādām traumām, akūtu un hronisku slimībuu gadījumos, saskaroties ar vecuma radītām balsta un kustību sistēmas izmaiņām.

Traumatoloģijā ortopēdijā liela nozīme ir precīzai attēlu diagnostikai:  rentgenogrāfijai, ultrasonogrāfijai, datortomogrāfijai un magnētiskajai rezonansei. “Anti-Aging Institute” klientiem šīs diagnostikas iespējas ir pieejamas, izmantojot “Veselības centrs 4” tehnoloģiju parka  augstvērtīgo aprīkojumu.

Pēc izmeklēšanas ārsts izveido ārstēšanas plānu individuāli katram pacientam, nosaka konservatīvu un, ja nepieciešams, ķirurģisku ārstēšanu. Nereti pacientam nepieciešama kompleksa ārstēšana un individuāli izstrādāta rehabilitācija, tāpēc traumatologs ortopēds cieši sadarbojas arī ar citu specialitāšu ārstiem: neirologiem, vertebrologiem, radiologiem, algologiem, reimatologiem, fizioterapeitiem, tehniskajiem ortopēdiem u.c. 

Traumatologa ortopēda konsultācija ieteicama:

  • pēc traumām: lūzumiem, izmežģījumiem, sasitumiem un sastiepumiem, cīpslu un muskuļu  traumām;
  • ja ir sāpes pēdās un locītavās;
  • kaulu deformācijas gadījumos;
  • ja ir nestabilitāte ceļa locītavā;
  • balsta un kustību sistēmas hronisku slimību gadījumos;
  • ja ir kompresijas neiropātija.