Izmēģini dažādas procedūras, lai tiktu vaļā no grumbiņām

Novecošanās sākas vidēji divdesmit piecu gadu vecumā, un no tās nav pasargāts neviens. Tomēr mūsdienu kosmetoloģija un estētiskā medicīna sniedz iespēju apturēt novecošanās procesus, tiklīdz pamanītas pirmās pazīmes.

Padomus un konsultāciju kā rīkoties, ja uz sejas vai ķermeņa parādās ādas novecošanās pazīmes atbildes sniedz: Anda Apine, ''Anti-Aging Institute'' dermatoveneroloģe un Anita Puļķe, ''Anti-Aging Institute'' kosmetoloģe. 

Tiec vaļā no grumbiņām!

 

Pirmās izmaiņas parasti ir saistītas ar ārējās vides kaitīgo ietekmi un ikdienas ādas kopšanas paradumu neievērošanu — attīrīšanu, mitrināšanu, ādas aizsardzību no UV starojuma, kas veicina fotonovecošanos.

Ja esi liela sauļošanās cienītāja saulē vai solārijā, tad ne tikai pakļauj sevi riskam saslimt ar audzēju, bet arī novecosi straujāk un dažādas izmaiņas sejā būs pamanāmas agrāk. Straujāku novecošanos veicina arī organisma iekšējās izmaiņas — ģenētiskā predispozīcija, glikācija, kuņģa un zarnu trakta disfunkcija, hormonālās izmaiņas, hroniskas saslimšanas, oksidācijas procesi, ko veicina brīvo radikāļu ietekme. Turklāt ir sievietes, kuras ''runā ar visu seju'', proti, sarunas laikā izteikti strādā visi mīmikas muskuļi, arī viņas vizuāli noveco ātrāk, pirmās pazīmes — mīmikas krunkas — redzamas pat pirms divdesmit piecu gadu vecuma.

Vispirms diagnostika

Pirms izraudzīties piemērotākās procedūras, svarīgi noskaidrot un padziļināti izpētīt ādas stāvokli. Ar sejas diagnostikas iekārtu ''Visia'' iespējams novērtēt ādas tekstūru, virspusējo un dziļo pigmentāciju, kas uzkrāta jau gadiem, UV radītos bojājumus, asinsvadu un poru stāvokli, porfirīna baktēriju klātbūtni, kas ļauj spriest par sejas ādas mikrofloras nozīmi ādas aizsargbarjeras veidošanā. Šī diagnostikas iekārta ļauj salīdzināt esošo ādas stāvokli ar to, kā konkrētajā vecumā ādai vajadzētu izskatīties. Tāpat, uzsākot terapiju, ir iespējams sekot līdzi, kā sejas āda mainās pēc veiktajām procedūrām.

Aktīvo vielu ievadīšana ādā

Rūpējoties par savu sejas ādu, svarīgi apmeklēt kosmetologu, jo lokālām procedūrām, kas tiek veiktas, izmantojot kvalitatīvu dermokosmētiku, ir milzīga nozīme. Tomēr ir reizes, kad speciālists ieteiks lokālas procedūras kombinēt ar aparāttehnoloģijām, lai uzlabotu ādas kvalitāti, stimulētu aktīvāku elastīna un kolagēna ražošanu un uzlabotu sejas ovālu.

Viena no procedūrām, ko kosmetologs var ieteikt ādas attīrīšanai, mitrināšanai, toņa uzlabošanai un veselīgāka izskata iegūšanai, ir trīs posmu hidrodermabrāzija, ko veic ar ''DermaClear'' iekārtu. Pēc procedūras visas aktīvās vielas, ko uzklāsi uz ādas, iesūksies efektīvāk. Lietojot kosmetologa ieteiktos kopšanas produktus, pastiprināsi un pagarināsi iegūto efektu. ''DermaCIear'' ieteicams veikt reizi mēnesī kursa veidā, rezultātu var novērtēt jau pēc trim procedūrām.

INJEKCIJAS BEZBAILĪGAJAM

Kosmetologu un dermatologu arsenālā ir injekcijas visdažādāko problēmu risināšanai — tās izmanto gan ādas mitruma atjaunošanai, gan iztrūkstošo audu papildināšanai, gan augšanas faktora ievadīšanai, kas veicina intensīvu kolagēna un elastīna veidošanos.

  • Biorevitalizācija. Ar hialuronskābi bagātas injekcijas ievadīšana zem ādas, lai to mitrinātu un uzlabotu ādas kvalitāti, jo mitrināšana, lietojot krēmus, var būt nepietiekama, tāpēc ka vielas netiek cauri ādas raga slānim. Šī procedūra ir īpaši piemērota sausas ādas īpašniecēm. Pēc procedūras uz sejas ir nelielas pumpiņas, kas pildītas ar ievadīto materiālu. No hialuronskābes uzsūkšanās ātruma var secināt, cik procedūras nepieciešamas. Ja tā uzsūcas vienas dienas laikā, tad āda ir ļoti sausa un būs vajadzīgas vismaz 3-4 procedūras; ja tas notiek tikai pēc 5-7 dienām, āda ir pietiekami mitrināta un atkārtotas procedūras nav nepieciešamas.
  • Plazmas injekcijas ir unikāla metode, kas ļauj izmantot klientes plazmu. No vēnas paņem asinis, tās apstrādā, atdalot sarkanos asinsķermenīšus no baltajiem jeb plazmas, un plazmu injekciju veidā ievada zem ādas, stimulējot ādas atjaunošanos un jaunu šūnu veidošanos. Šīs injekcijas var kombinēt ar lāzerprocedūrām. Nepilnu mēnesi pēc lāzerprocedūras, kas ir vizuāli samazinājusi asinsvadu tīklojumu un pigmentāciju, veic plazmas injekcijas.
  • Hialuronskābes filleri. Ja ovāla noslīdējumu, asimetriju vai citu defektu, piemēram, dziļas krunkas, kur ir audu iztrūkums dermas slānī, vairs nav iespējams kompensēt ar dabīgo resursu stimulāciju, izmantojot citas metodes, var izmantot hialuronskābes fillerus, ar kuru palīdzību veic audu uzpildīšanu. Atkarībā no filleru blīvuma tie turas 12-24 mēnešus.
  • Botulīna toksīna injekcijas, kas pēdējos gados kļuvušas populāras jaunu sieviešu vidū, neļauj tik strauji attīstīties mīmikas krunciņām. Šobrīd šo injekciju veikšanai izmanto mazākas devas nekā agrāk, lai saglabātu ''dzīvas sejas'' efektu, bet atslābinātu muskuļus, kavējot krunciņu veidošanos. Botoksu parasti ievada pierē, lai mazinātu horizontālās grumbas un krunciņas starp uzacīm, kā arī pie acu ārējiem kaktiņiem. Pēdējos gados pieredzējuši ārsti botoksu injicē arī sejas lejasdaļā, koriģējot lūpu kaktiņu noslīdējumu, piepaceļot augšlūpu, izlīdzinot sīkās krunciņas ap muti, kas vairāk izteiktas smēķētājām, mazinot marionetes līnijas zoda zonā, kā arī kakla ādas krunciņas. Jaunākie pētījumi liecina, ka botulīna toksīns mazina tuklo šūnu radīto iekaisumu rozācijas gadījumā, tāpēc mezoterapijas veidā botoksu izmanto arī šim nolūkam. Tādā gadījumā injekciju noturīgums ir 2-3 mēneši, bet, ievadīts muskulī, tas noturas līdz sešiem mēnešiem. Tomēr botulīna toksīna injekcijas neiesaka veikt biežāk kā reizi pusgadā, acu zonai — reizi gadā. Pretējā gadījumā var panākt nevēlamo — botoksa iedarbība būs īslaicīgāka.

Sievietēm, kurām izveidojies dubultzods, speciālists izvēlēsies „Exilis Elite" iekārtu, kas apvieno radiofrekvenci un ultraskaņu, jo precīzi mērķēta siltuma iedarbība paātrina tauku sadalīšanos. Procedūras laikā zemādas audi aptuveni divarpus centimetru dziļumā tiek sasildīti līdz 40-42 grādiem, un siltuma ietekmē veicināta kolagēna un elastīna sintēze, kas ādu padara blīvāku un kompaktāku, ne tikai samazinot krunciņas, bet arī uzlabojot ovālu.

Ļoti pacietīgām sievietēm, kuras negaida tūlītēju, bet gan stabilu efektu, izmanto „HIFU" augstas intensitātes ultraskaņu, ar kuras palīdzību veicina apneirotiskās sistēmas savilkšanos, tas ir slānis starp zemādu un sejas muskuļiem. Tas veicina ovāla pacelšanos un kakla ādas nostiprināšanos, kas bieži ir grūti risināma problēma. Vienlaikus tiek stimulēti dermas slāņi, lai veicinātu kolagēna un elastīna veidošanos. Neliels audu atjaunošanās efekts novērojams 2-4 nedēļu laikā pēc procedūras, bet ovāla nostiprināšanās turpinās 3-6 mēnešus pēc procedūras. Toties pietiek ar vienu procedūru gadā, lai iegūtu kāroto. Vēl labākus rezultātus var iegūt, augstas intensitātes ultraskaņu kombinējot ar plazmas injekcijām. Šī procedūra var būt nedaudz nepatīkama un izraisīt diskomfortu, ja ir zobu implanti vai kroņi, jo ultraskaņa atstarojas pret metālu.

Vairāk lasiet žurnālā "UNA" 2020.gada jūnija izdevumā.